[ 26 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Ahmet Yeşiltepe

Konuşmacı Hakkında

Ahmet Yeşiltepe 20 yıllık gazetecilik, editörlük, prodüktörlük ve yöneticilik kariyeriyle Türk medyasının önde gelen figürlerindendir.

NTV’nin New York ve Washington temsilcisi olarak çalıştığı dönemde, Kıbrıs sorunuyla ilgili ilk adil çözüm olarak nitelenen “Annan Planı”nı duyuran ilk gazeteci olmuştur.

Yeşiltepe, muhabirlik kariyeri boyunca ekonomik ve siyasi önemi haiz, küresel ölçekte pek çok olaya tanıklık etmiştir.

Doğuş Medya Grubu’na ait bütün radyoların genel yayın yönetmenliğini dört yıl süresince yürütmüş ve beş yıl boyunca dijital haber portalı NTVMSNBC’nin baş editörlüğü görevinde bulunmuştur.

NTV&DMG’deki Dış İlişkiler ve Haberler Koordinatörlüğü görevinin yanı sıra, Yeşiltepe ayrıca DMG iştirakleri için radyo ve TV programları hazırlamakta ve National Geographic ile Condé Nast Traveller Türkiye’ye düzenli olarak katkıda bulunmaktadır. Ahmet Yeşiltepe ayrıca firmanın dijital ve radyo yayın markalarında yönetici olarak çalışmıştır. Günümüzde NTV’de Dış Haberler Koordinatörü ve belgesel prodüktörü olarak çalışmaktadır.

[ 20 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Mustafa Başkara

Konuşmacı Hakkında

Mustafa Başkara, lisans derecesini 2013 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, yüksek lisans derecesini ise 2016 yılında Queen Mary University of London’dan Uluslararası Deniz Hukuku alanında almıştır. Doktora eğitimine Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku alanında devam etmektedir. 2016’da Uluslararası Denizcilik Örgütü’nde staj yapmıştır. 2017-2021 yılları arasında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2020-2022 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Danışmanı olarak görev yapmıştır. 28 Ocak 2021 tarihinde Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku Ulusal Araştırma Merkezi’nin müdürü olarak atanmıştır.

[ 20 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Dr. Burak Güneş

Konuşmacı Hakkında

Burak Güneş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Bursu (YLSY) ile yüksek lisans yapmak üzere Birleşik Krallık’a gitmiştir. Sussex Üniversitesi Hukuk Fakültesinde uluslararası hukuk okumuştur ve özel askeri şirketler ve devletlerin sorumluluğu konulu teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. Güneş, mezuniyetinin ardından 2013 yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. Aynı yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne doktora öğrencisi olarak kabul edilmiştir. 2019 yılında “Devletlerin Öteki Devletlerde Bulunan Devlet-Dışı Grupları Silahlandırmasına dair Uluslararası Hukuk” başlıklı doktora tezi ile doktor unvanını almıştır. 2021 yılından itibaren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktor öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

[ 20 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney

Konuşmacı Hakkında

Uluslararası ilişkiler profesörü Nurşin Ateşoğlu Güney, İstanbul, Türkiye’de bulunan Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Profesör Güney, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesidir. Ortadoğu, güvenlik çalışmaları, Amerikan dış ve güvenlik politikaları, AB, NATO ve silah kontrolü ve silahsızlanma ile enerji ve göç konularında kapsamlı yayınları bulunmaktadır. Editörlüğünü yaptığı “The New Geo-Political Realities for Russia: From the Black Sea to the Mediterranean” (Rusya için Yeni Jeopolitik Gerçeklikler: Karadeniz’den Akdeniz’e) adlı son kitabı, Eylül 2019’da ABD’de Lexington Publishers tarafından yayınlanmıştır. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) üyesidir ve 2018 yılına kadar Uluslararası Jeostratejik Deniz Gözlemevi Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Merkezi Paris’te yer alan Trocadero Forum Enstitüsü kurucu üyeleri arasında yer almaya devam etmektedir. Ayrıca, İsrail merkezli Dona Gracia Diplomasi Merkezi’nin yönetim kurulu üyesidir. Halihazırda Nişantaşı Üniversitesi’nin yanı sıra İstanbul’daki Fenerbahçe Üniversitesi’nde ders vermeye başlamıştır. Ulusal ve uluslararası televizyon kanallarında yorumculuk yapmaktadır. Ayrıca, talep üzerine Star/Açık Görüş’e fikirlerini yazmaktadır.

[ 31 Aralık 2022 by admin 0 Comments ]

Klaus Jürgens

Konuşmacı Hakkında

London School of Economics’te siyaset bilimi okuyan Klaus Jurgens, bu alanda yüksek lisans derecesine sahiptir.

Economyfirst Limited London ile hem Birleşik Krallık’ta hem de Avusturya’da Politik Analist ve İletişim Stratejisti olarak çalışmaktadır.

Berlin’de TRT Almanca’ya ve İstanbul’da Daily Sabah gazetesine katkıda bulunan Jurgens, İstanbul’da TRT World tarafından yayınlanan programlara düzenli olarak katılmaktadır.

Modern Türkiye, Almanya ve Birleşik Krallık’ın siyaseti ve ekonomisi, özellikle milli güvenlik ve terörle ilgili konular, Doğu Akdeniz’de jeopolitik ilişkilerdeki paradigma değişiklikleri ve Avrupa Birliği’nin enerji politikaları konusunda uzmandır. Ayrıca, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) yeniden yapılandırmaya yönelik temel araçlar olan girişimcilik ve yenilikçilik konularına da hâkimdir.

Evli, bir kızı bulunmaktadır.