Dr. Recep Şehitoğlu

Gaziantep Üniversitesi

Program Detayları

[3 Mayıs 2023]
11:15 - 12:30
Konu: Doğal Afet ve Krizlerde İnsani Güvenlik

Konuşmacı Hakkında

Lisans eğitimini Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararası İlişkiler programında almıştır. Mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine başlamış ve aynı zamanda Türkiye merkezli bir firmanın KKTC Bölge Satış Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Halen Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Öğretim Üyesi ve El-Bab İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (Suriye) Dekan Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Şehitoğlu, meslek hayatı haricinde Uluslararası Kabartma Kuran Hizmetleri Birliği (IBQS), Pakistan-Türkiye Dostluk Derneği ve Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) gibi sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak Kurucu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Şehitoğlu, Türkiye Beyazay Derneği 13. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.