Karim Elgendy

Araştırmacı, Chatham House

Program Detayları

[3 Mayıs 2023]
11:15 - 12:30
Konu: Küresel Güvenliğin Yönetişimindeki Zorluklar: Nükleer Silahların Yayılması, Teknoloji, Enerji ve Çevre

Konuşmacı Hakkında

Karim Elgendy, Londra’da yerleşik kentsel sürdürülebilirlik ve iklim uzmanıdır. Chatham House’da (The Royal Institute of International Affairs) Yardımcı Araştırmacı ve Washington’daki Orta Doğu Enstitüsünde Misafir Araştırmacıdır. Karim Elgendy ayrıca Orta Doğu ve Kuzey Afrika şehirlerinde araştırma ve iletişim yoluyla sürdürülebilirliği destekleyen bir savunuculuk girişimi olan Carboun’un Kurucusu ve Koordinatörüdür.

Karim Elgendy’nin ilgi alanları arasında kentsel sürdürülebilirlik ve dayanıklılık, iklim politikası, enerji geçişi ve döngüsel ekonomi yer almaktadır. Şu anki çalışmaları Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine, özellikle Doğu Akdeniz ve Körfez Bölgesi’ne odaklanmakta, ancak yirmi yıllık deneyimi aynı zamanda Avrupa, Kuzey Amerika ve Sahra altı Afrika’yı da kapsamaktadır.

Karim Elgendy onlarca makale ve yayın üretmiştir. Yüzden fazla etkinliğe konuşmacı olarak davet edilmiş ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden bazılarında konuk olarak konferanslar vermiştir. Televizyonda, yazılı ve dijital medyada kendisiyle düzenli olarak röportajlar yapılmakta, kendisinden alıntılar yapılmaktadır.