Kevin Klyman

Teknoloji Baş Araştırmacısı, Harvard Kennedy Okulu Belfer Merkezi

Program Detayları

[3 Mayıs 2023]
11:15 - 12:30
Konu: Savaşın Değişen Doğası ve Savunma Sanayii

Konuşmacı Hakkında

Kevin Klyman Harvard’ın Büyük Güç Savaşından Kaçınma Projesinde lider teknoloji araştırmacısıdır. Araştırmaları temiz enerji tedarik zincirleri, algoritmik düzenleme, dijital ticaret, Çin teknoloji politikası ve ihracat kontrollerini kapsamaktadır.

Kevin, Foreign Policy, The Diplomat, The National Interest, South China Morning Post, TechCrunch ve diğer mecralarda öne çıkan çalışmalarıyla gelişen teknoloji ve Çin hakkında geniş çaplı yazılar yazdı. The New York Times, The Wall Street Journal ve The Economist’in alıntıladığı “Büyük Teknoloji Rekabeti: Çin ve ABD” kitabının Profesör Graham Allison ile ortak yazarlığını üstlendi.

Birleşmiş Milletler Vakfı (United Nations Foundation) Politika Uzmanı olarak Kevin Klyman şu anda Dünya Bankası ve BM Kalkınma Programı tarafından ülkelerin dijital yatırıma hazır olup olmadıklarını değerlendirmek için kullanılan bir veri tabanı oluşturdu. BM Genel Sekreteri’nin yapay zekâ laboratuvarında Yapay Zekâ ve Dijital Haklar Üyesi olarak, BM çapında yeni bir gizlilik politikası oluşturdu.

Kevin Klyman Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nden matematik ve uluslararası ilişkiler derecelerine sahiptir. Stanford Üniversitesi, Harvard Üniversitesi Kennedy Okulu ve BM’nin Siyasi ve Barış İnşası İşleri Departmanında davetli konuşmalar yaptı.