Paolo von Schirach

Başkan, Küresel Politika Enstitüsü (GPI)/ Profesör, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Bay Atlantic Üniversitesi, BAU, Washington DC

Program Detayları

[2 Mayıs 2023]
13:30 - 15:00
Konu: Transatlantik Güvenlik Mimarisinin Yeniden Kurgulanması

Konuşmacı Hakkında

Paolo von Schirach, Mart 2016’da Küresel Politika Enstitüsü (GPI) Başkanı olarak atanmıştır. Aynı zamanda Washington DC’deki Bay Atlantic Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Profesörüdür. Ocak 2018’den Haziran 2023’e kadar Bay Atlantic Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. Küresel Politika Enstitüsü’ndeki çalışmaları ve Bay Atlantic Üniversitesi’ndeki öğretimi, çağdaş dünya siyaseti ve ekonomisi, uluslararası güvenlik, ticaret, kalkınma ve enerji konularına odaklanmaktadır.

Paolo von Schirach, siyaset, ekonomi ve uluslararası güvenlik konularını ele alan çevrim içi bir yayın olan Schirach Report’un Kurucusu ve Editörüdür. ABD dış ve iç siyaseti ve küresel meseleler hakkında düzenli olarak dersler verir, aynı zamanda TV ve radyo yorumcusudur. Gelişmekte olan pazarlarda yatırım ve ticaret geliştirme projelerini yöneten Takım Lideri ve Kıdemli Uzman olarak 25 yıldan fazla çalışmıştır. Von Schirach, aynı zamanda Kamu Yönetimi Bölümünde Fulbright Burslusu ve Üyesi olduğu Georgetown Üniversitesi’nden, London School of Economics’ten, İtalya’daki Pisa Üniversitesi’nden ve Pisa’daki Scuola Universitaria Superiore Sant’Anna’dan lisansüstü derecelere sahiptir. Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde (CSIS) Araştırma Görevlisi olarak görev yapmış, ardından Atlantik Konseyi’nde İletişim Direktörü ve daha sonra Kıdemli Araştırma Görevlisi rolünü üstlenmiştir. Georgetown Üniversitesi’nde Küresel Güvenlik Projesi Direktör Yardımcısı ve uluslararası eğitime odaklanan bir kurum olan Intelx’te Uluslararası Programlar Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Daha yakın bir zamanda Georgetown Üniversitesi’nde School of Foreign Service’te (MSFS) (Dışişleri Yüksek Lisans Programı) Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. Şu anda ABD Federal Hükümeti’nin başlıca dış ilişkiler eğitim kurumu olan Foreign Service Institute’de (FSI) (Dışişleri Enstitüsü) düzenli olarak ders vermektedir.