Prof. Dr. Chong-Jin Oh

Hankuk Yabancı Çalışmalar Üniversitesi

Program Detayları

[2 Mayıs 2023]
15:30-17:00
Konu: ABD, Rusya ve Çin İlişkilerinde Güç Dengesi

Konuşmacı Hakkında

Chong Jin Oh, Hankuk Yabancı Çalışmalar Üniversitesi’nde Türk-Azerbaycan Çalışmaları Bölümü’nde profesör ve bölüm başkanıdır. Ayrıca Hankuk Yabancı Çalışmalar Üniversitesi’nde Dış Kalkınma bölüm başkanı olarak da görev yapmaktadır. Fulbright Kore Bursiyerleri Derneği Başkan Yardımcılığı ve Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi Seul ofisinde Eş Direktörlük görevlerini yürütmektedir.

Ankara Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Kore’de Türk dili uzmanı olarak çalışan OH’un araştırma alanları arasında Türkiye, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Kafkaslar ile Ortadoğu yer almaktadır. Önde gelen akademik yayın ve dergilerde Türk dünyası ve Kore ile ilgili etnik, ekonomik, siyasi ve sosyo-kültürel konularda çok sayıda makale ve kitabı yayınlanmıştır.

Türkiye ve Türk dünyası, Uluslararası İlişkiler, tarih ve diller ile ilgili birçok ders vermiştir. Aralık 2011’de Kore ve Türk Dışişleri Bakanlıkları tarafından ilki düzenlenen Türkiye-Kore Forumu’nun başlıca organizatörlerinden biridir.

2014 yılından beri Kore İslam Araştırmaları Derneği’nin (KAIS) genel sekreteridir. 2015’te Fulbright Bursu kazanmıştır. New York Eyalet Üniversitesi’nde (SUNY) Siyaset Bilimi ve Tarih Bölümü’nde misafir öğretim üyesi olarak araştırmalar yapmış ve dersler vermiştir.