Prof. Dr. Tjandra Yoga Aditama

Dünya Sağlık Örgütü'nün Güney Doğu Asya Bölge Ofisi'nde (SEARO) Eski Bulaşıcı Hastalıklar (CDS) Direktörü

Program Detayları

[3 Mayıs 2023]
09:30 - 11:00
Konu: Uluslararası Sistemin Açmazı: Uluslararası Örgütler ve Küresel Terörizm

Konuşmacı Hakkında

Profesör Tjandra Aditama, halihazırda Jakarta’daki YARSI Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Direktörü, Endonezya Üniversitesi’nde Profesör ve Avustralya’nın Brisbane şehrindeki Griffith Üniversitesi’nde Misafir Profesördür. Ayrıca, Endonezya Devlet Başkanlığı Danışma Konseyi Uzman Ekibinin bir üyesi, Endonezya Göğüs Hastalıkları Derneği ile Endonezya Tabipler Birliği ve Endonezya Hastaneler Derneği Uzman Komitesi Onur Kurulu Başkanıdır.

Profesör Aditama, bölgesel ve küresel olarak, Güneydoğu Asya Yükseköğretim Kurumları Birliği SEAMEO Tropik Tıp Yönetim Kurulu Başkanı, Asya Pasifik Şehirleri Sağlık ve Kalkınma Birliği (APCAT) Kıdemli Danışmanı ve Bağımsız Aşı Dağıtım Grubu (IAVG) – COVAX üyesidir.

Uzun süre boyunca Endonezya Sağlık Bakanlığı görevlisi olmanın yanında, Endonezya Hastalık Kontrol ve Çevre Sağlığı Genel Müdürü ve Ulusal Sağlık Enstitüsü Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayrıca, DSÖ personeli, Güneydoğu Asya Dünya Sağlık Örgütü (WHO SEARO) Bölge Direktörü Kıdemli Danışmanı ve Güneydoğu Asya Dünya Sağlık Örgütü Bulaşıcı Hastalıklar Direktörü olarak görev yapmıştır.