[ 26 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Javid Musayev

Konuşmacı Hakkında

Javid Musayev, hem lisans hem de yüksek lisans eğitimini Bakü Devlet Üniversitesinde uluslararası hukuk alanında tamamlamıştır.

Musayev, 2004-2006 yılları arasında Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında ataşe olarak çalışmıştır. Hâlihazırda Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi İletişim Politikası Sektörü Başkanı olarak görev almaktadır.

Ayrıca, 2005 yılından bu yana Avrupa Konseyi’nin bölgesel sığınma, mülteciler ve vatansız kişilerin hukuki yönlerine (CAHAR) ilişkin uzmanlar Komitesinin Büro Üyesidir.

[ 20 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Matthias Lüfkens

Konuşmacı Hakkında

Matthias Lüfkens, hükümetlere, uluslararası kuruluşlara ve şirketlere sosyal medyanın en iyi şekilde kullanılması konusunda danışmanlık yapan butik bir halkla ilişkiler ajansı olan DigiTips’te sosyal medya mimarıdır.

Hükümetlerin ve uluslararası kuruluşların dijital platformları nasıl kullandıklarına bakan bir çalışma olan Twiplomacy’nin kurucusudur. Daha önce, Davos’u sosyal medyada küresel bir izleyici kitlesine açan son derece başarılı bir dijital strateji tasarlayıp uyguladığı Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Dijital Medya Başkanlığı yapmıştır.

Gazetecilik eğitimi almış ve Daily Telegraph, Agence France Presse ve Libération’ın Baltık Devletleri muhabirliğini yapmıştır. Vilnius’ta ayrıca Avrupa’nın önde gelen şehir bilgileri sağlayıcısı olan İngilizce bir şehir rehberi dizisi olan In Your Pocket’ı kurmuştur.

[ 20 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Doç. Dr. Nozima Muratova

Konuşmacı Hakkında

[ 20 Nisan 2023 by admin 0 Comments ]

Marko Šorin

Konuşmacı Hakkında

Marko Šorin, Estonyalı siyasetçi ve eski milletvekilidir. Tartu Üniversitesi (Estonya) ve Notre Dame Üniversitesi’nde (ABD) eğitim görmüştür. 1996’dan beri yerel siyasetin içindedir. Šorin, 2010-2016 yılları arasında Sindi Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır. 2011’den bu yana, Estonya Merkez Partisi üyesidir ve 2019-2023 yılları arasında Estonya Parlamentosu üyesi olarak görev yapmıştır. Parlamentodaki görev süresi boyunca AGİT Parlamenter Asamblesi ve NATO Parlamenter Asamblesi Estonya delegasyonları üyeliği yapmıştır. Šorin, halen Põhja-Pärnumaa Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

[ 30 Aralık 2022 by admin 0 Comments ]

Caitlin Chin

Konuşmacı Hakkında

Caitlin Chin, Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde (CSIS) araştırmacıdır ve Amerika Birleşik Devletleri ile yurtdışında teknoloji düzenlemeleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Daha önce Brookings Enstitüsü’nde araştırma analisti olarak çalışan Chin, buradaki projelerinde bilgi gizliliği, antitröst ve algoritmik önyargı bağlamında ABD federal ve eyalet mevzuatına odaklanmıştır. Chin, Brookings’te bulunduğu dönemde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ulusal ticari gizlilik standartları için kapsamlı bir çerçeve ortaya koyan “Bridging the gaps: A path forward to federal privacy legislation (Boşlukları Kapatmak: Federal gizlilik mevzuatına giden bir yol)” kitabının (Cameron Kerry, John Morris Jr. ve Nicol Turner Lee ile birlikte) ortak yazarlığını yapmıştır. Bunun yanı sıra, “Addressing Big Tech’s power over speech (Big Tech’in konuşma üzerindeki gücüne değinmek)” (Bill Baer ile birlikte) ve ” Why Democrats and Republicans would benefit from hate crime protections for Asian Americans (Neden Demokratlar ve Cumhuriyetçiler Asyalı Amerikalılar için nefret suçu korumalarından yararlanır)” da dâhil olmak üzere kamu politikası sorunları hakkında iki düzineden fazla rapor veya yorum yayınlamıştır. Chin, C-SPAN, WOSU/NPR ve France 24’te yer almış ve çalışmaları Washington Post, Wall Street Journal ve Future of Privacy Forum ve diğer kuruluşlar tarafından alıntılanmıştır.

Maryland Üniversitesi’nden yönetim ve İspanyolca alanlarında lisans derecesine ve Georgetown Üniversitesi McCourt Kamu Politikası Okulu’ndan yüksek lisans derecesine sahiptir. “Uluslararası ticaret bağlamında ulusal mahremiyet yasalarının incelenmesi” başlıklı yüksek lisans tezi, 2020’de 48nci İletişim, Bilgi ve İnternet Politikası Araştırma Konferansı’nda (TPRC48) öğrenci makalesi ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 2021’de Public Knowledge’nin 20/20 Visionaries ödülünün de sahibi olmuştur.